AviaTech Challenge – I Podkarpacki Hackathon Lotniczy w Mielcu

AviaTech Challenge – I Podkarpacki Hackathon Lotniczy w Mielcu

AviaTech Challenge – I Podkarpacki Hackathon Lotniczy w Mielcu

Największy lotniczy hackathon w Polsce odbędzie się w dniach 18-19 maja  w Hali sportowo-widowiskowej w Mielcu.

 „Hackathon AviaTech Challenge, to wyjątkowa inicjatywa która ma na celu popularyzację tematyki związanej z branżą lotniczą nie tylko w naszym województwie, ale również w kraju. Wydarzenie ma na celu zgromadzenie kreatywnych i ambitnych osób, które hackują rzeczywistość”.

Mielec stanie się stolicą lotnictwa zarówno na podkarpaciu jak i w całym kraju. W wydarzeniu może wziąć udział każdy, kto ma otwarty umysł i kreatywne, często nieszablonowe pomysły, pula nagród wynosi już ponad 100 000 złotych.

Organizatorzy wydarzenia zapraszają: makerów, artystów, programistów, naukowców, projektantów, storytellerów, designerów, konstruktorów, technologów, innowatorów oraz wszystkie otwarte, kreatywne głowy, które chcą się zmierzyć z wyzwaniami stawianymi przez branżę lotniczą. 

AviaTech Challenge to przede wszystkim możliwość rozwoju i wymiany doświadczeń nie tylko przez uczestników, ale również mentorów, jurorów i partnerów wydarzenia. Najlepsi specjaliści z branży lotniczej przed 24 godziny będą do dyspozycji uczestników, jako wsparcie w rozwoju najbardziej szalonych pomysłów, a także pomoc w łamaniu schematów. Podczas intensywnego weekendu zespoły będą pracowały nad ciekawymi projektami i otrzymają dostęp do niepublikowanych dotąd danych partnerów wydarzenia. 

  • „I Podkarpacki Hackathon – AviaTech Challenge to jedyne tego typu wydarzenie w naszym kraju, i na całym świecie. Hackathon będzie w 100% poświęcony zagadnieniom związanym z branżą lotniczą, co nie znaczy, że od uczestników wymagamy doświadczenia w tym zakresie. Przygotowujemy zadania, które będą dotykały pełnego przekroju branży zarówno sfery cywilnej jak i militarnej, od kwestii miękkich jak stres przed lataniem czy obsługa pasażera, po zagadnienia inżynierskie jak konstrukcje lotnicze, napędy czy paliwa do zasilania statków powietrznych. Krótko mówiąc – szukamy innowacji, które będą kształtowały przyszłość lotnictwa. Zaproszeni przez nas mentorzy i jurorzy to uznani przedstawiciele środowiska, którzy w trakcie 24 godzin będą do dyspozycji uczestników, tak by służyć cenną radą i wieloletnim doświadczeniem. Pula nagród wynosi już ponad 100 tysięcy złotych, a to nadal nie jest nasze ostatnie słowo. – powiedział Wojciech Fiksa, koordynator hackathonu AviaTech Challange”. 

Organizatorzy przewidują, że wyjątkowi partnerzy, nietuzinkowe zadania, a także wspaniała atmosfera przyciągną na wydarzenie osoby pełne pasji oraz kreatywności, dzięki czemu powstaną inspirujące i innowacyjne rozwiązania. Zapewnione zostanie odpowiednie zaplecze techniczne, pełne wyżywienie, dojazd z wybranych miejsc, a także strefa partnerów, wypoczynku i gamingu. Uczestnicy będą mieli możliwość noclegu także dzień przed rozpoczęciem hackathonu.

Wśród organizatorów i partnerów są największe firmy i organizacje związane z branżą lotniczą nie tylko Podkarpacia, ale całej Polski. Otrzymanie wsparcie niewątpliwie przyczyni się do możliwości rozwoju umiejętności, poszerzania horyzontów, a także nawiązywania nowych kontaktów przez uczestników. Ponadto uczestnicy będą mogli zdobyć praktyczne doświadczenie i wiedzę w różnych dziedzinach przy współpracy z mentorami, którzy będą doradzać zespołom przez blisko 30h pracy nad projektami.

Hackathon AviaTech Challenge odbywa się w ramach XIV Mieleckiego Festiwalu Nauki i Techniki.

Rejestracja zainteresowanych prowadzona jest na stronie: 

Organizatorami są ThinkHackR, Województwo Podkarpackie, Młodzieżowa Akademia Umiejętności Technicznych „Leonardo” oraz  Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu

Wydarzenie zostało objęte Patronatem Honorowym: 

Ministra Edukacji Narodowej, Marszałka Województwa Podkarpackiego, Starosty Powiatu Mieleckiego, Prezydenta Miasta Mielca, Aeroklub Polski

Partnerem technicznym jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mielcu.

Skip to content