Hala widowiskowo – sportowa MOSiR

Hala widowiskowo – sportowa MOSiR

Lokalizacja obiektu

Nowy Obiekt MOSiR w Mielcu to hala widowiskowo-sportowa dla ponad 3000 widzów. Arena jest przystosowana do organizacji wydarzeń kulturalnych. Obiekt ponadto posiada salę treningową, z pełnowymiarowym boiskiem do piłki ręcznej, dzieloną dwoma kotarami, dając możliwość rozgrywania meczów siatkówki i koszykówki.

Dodatkowo na sali można rozstawić 7 boisk do badmintona. Sala posiada również 10 m ściankę wspinaczkową z autoasekurantami oraz widownię na 50 miejsc. Ponadto obiekt dysponuje salą rozgrzewkową o powierzchni 200 m 2 . Do dyspozycji zawodników pozostaje strefa odnowy biologicznej i kriokomora. Na obiekcie znajdują się dwie sale konferencyjne o powierzchni 26 m2 i 94m2. Obydwie sale posiadają podstawowe media. Możliwość podziału sali na dwie odrębne sale za pomocą ścianki mobilnej akustycznej.

Hala posiada część basenową z 8 torowym, 25-metrowym basenem, niecką 25 m do nauki pływania oraz basenem rekreacyjnym z brodzikiem, widownią dla 400 osób i strefą SPA. W obiekcie działać będzie restauracja. Wielkość inwestycji: 27.859,5 m2, 160.220,88 m3. Koszt wszystkich prac to 145 milionów złotych. Ponad 35 milionów to dofinansowanie z Ministerstwa Sportu. Reszta pochodzi między innymi z budżetu miasta.

Układ krzeseł widowni

Warianty oraz pojemność sektorów widowni

Widownia i scena

Skip to content