Wodny Plac Zabaw

Wodny Plac Zabaw

-Cieszymy się, że aura wreszcie okazała się łaskawa i możemy już wszystkim udostępnić do użytkowania Wodny Plac Zabaw, który mam nadzieję będzie atrakcyjnym i lubianym miejscem rekreacji i wypoczynku dla najmłodszych mielczan – powiedział pełniący funkcję prezydenta miasta Mielca Fryderyk Kapinos witając zaproszonych gości podczas uroczystego otwarcia nowego obiektu jaki powstał w ostatnich miesiącach na terenie mieleckiego MOSiR-u przy ulicy Kusocińskiego.

Wodny Plac Zabaw to inicjatywa grupy radnych, którzy już w roku 2016 zgłosili pomysł powstania takiego obiektu w naszym mieście. Inwestycja została ujęta w budżecie miasta Mielca na rok 2017. Dokumentację projektową, która kosztowała 45 387 zł. wykonało konsorcjum firm Ardema i AC Instal z Czerska.

Budowę w ramach budżetu Mielca na 2018 rok zrealizowała mielecka firma budowlana Arkada. Wartość wykonanych prac, to kwota 3 446 595,09 zł brutto. –Jeżeli uda nam się uzyskać dofinansowanie ze środków zewnętrznych i po odliczeniu podatku VAT, może się okazać, że inwestycja ta będzie nas kosztowała znacznie mniej czyli około półtora miliona zł. – informował pełniący funkcję prezydenta miasta Mielca, który dziękował wykonawcy za terminowe zakończenie robót, wyrażając przy tym nadzieję, że dobra jakość wykonanych  robót pozwoli na uniknięcie poprawek.

Uroczystego przecięcia wstęgi oprócz pełniącego obowiązki prezydenta miasta Mielca Fryderyka Kapinosa dokonali dyrektor MOSiR-u Andrzej Jędrychowski, Naczelnik Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych Małgorzata Basiak, przewodniczący Rady Miejskiej Marian Kokoszka oraz Andrzej Padykuła z firmy Arkada i radni Rady Miejskiej Krzysztof Szostak i Józef Stala.

Powierzchnia Wodnego Placu Zabaw wykonanego na żelbetonowej płycie z bezpieczną nawierzchnią i z zainstalowanymi 22 specjalnymi zabawkami wodnymi wynosi 232 metry kwadratowe. W ramach realizacji inwestycji wykonano także ogrodzenie, chodniki i drewniane pergole, zainstalowano leżaki. W sąsiednim budynku zlokalizowano zaplecze techniczne oraz zaplecze sanitarne dla użytkowników obiektu i pracowników obsługi. Ponadto wykonano instalacje technologiczną, rozbudowano istniejącą instalację wodno-kanalizacyjną oraz przebudowano instalację elektryczną w zakresie niezbędnym do obsługi obiektu i urządzeń technologicznych, a także wykonano iluminację świetlną nadającą wodnemu placowi zabaw szczególny urok w godzinach wieczornych.

Regulamin

Skip to content